Keita kāzu ielūgumu atrada pie sava sliekšņa, līdzīgi kā kāds ļaundaris, kas nolemj likteni. Kautrība nozīmēja, ka tas, ko viņai vajadzētu izbaudīt- iespēja pabūt kopā ar draugiem un satikt jaunus cilvēkus, jutās kā pārbaudījums, kuru izstrādājis pārāk sadistisks spāņu inkvizitors.

“Es vienmēr esmu kautrīgs! Es ienīstu sajūtu, ka cilvēku uzmanība pēkšņi ieslēdzas manī!” Izmisīgi viņa stāstīja, ka savā dzīvē ir sasniegusi punktu, kurā viņa vēlas pārstāt uztraukties par to, ko citi domā, lai viņa varētu satikt jaunus cilvēkus un atklāti paust savas idejas.

Viņas kautrībai bija raksturīga: bailes satikties ar jauniem cilvēkiem, pašpārliecinātības, pašapziņas trūkums un sajūta pārmaiņus “neredzama” vai pārāk redzama. Bet viņa tagad domā, ka ir atbrīvojusies no 95% savas kautrības.

Es vēlētos dalīties ar jums dažos padomos un paņēmienos, kā arī nonākt pie šādiem rezultātiem. Tāpēc, lai mūs atbrīvotu, es gribu, lai jūs padomājat par to, kur jūs pievērsāt uzmanību …

  1. Koncentrējieties uz āru, prom no kautrības

Kautrība liek mums sevi absorbēt. Kautrīgi cilvēki jūt, ka viņiem “nav ko teikt”, ka viņiem ir jāstāsta apbrīnojami stāsti un jābūt ballītes dzīvei un dvēselei. Bet ņemiet to vērā: Cilvēki jūs mīl, kad jums viņi šķiet interesanti. kautrības pārvarēšana nenozīmē, ka pēkšņi domājat, ka esat lieliski. Tas vairāk nozīmē aizmirst sevi un koncentrēties uz āru.

Uzdodiet jautājumus un audziniet patiesu zinātkāri. Ja viesojaties viesībās ar svešiniekiem, mēģiniet savienot to, kā visi viens otru pazīst. Varat uzdot jautājumus, piemēram: “Kā jūs zināt Annu?” (ja Anna rīko ballīti ) vai: “Es dzīvoju blakus. Vai jūs esat viens no Annas tenisa draugiem?” Šis:

  • Dod kaut ko, par ko parunāt
  • Dod citiem cilvēkiem iespēju runāt par sevi (par ko viņi tevi mīlēs)
  • Novērš jūsu uzmanību no sevis

Kamēr kautrība pilnībā izzūd, nākamais padoms jums arī palīdzēs.

  • Sagatavojieties pareizi

Kad kautrība būs pazudusi, jums tas nebūs jādara; bet, kaut arī jūs joprojām jūtaties kautrīgi, praktizējiet sarunu tēmu sagatavošanu. Ja jums ir ideja par to, kāda veida cilvēki gatavojas pulcēties, tad veiciet nelielu mājas darbu. Piemēram, ja daudzi no viņiem ir burāšanas entuziasti: vietējā burāšanas kluba vietne Google, uzzina vietējos burāšanas maršrutus, sagatavo dažus jautājumus, kas jāuzdod par burāšanu.

Ja darbā jūtaties kautrīgi, nedēļas nogalē pievērsiet uzmanību interesantiem jaunumiem un nododiet tos sarunai pirmdien.

Izveidojiet ieradumu atcerēties to, ko cilvēki jums ir teikuši, un atsaukties uz to kā nākamo sarunu sākēju: “Sveiks, Jāni, atceros, ka jūs teicāt, ka gribējāt redzēt šo filmu? Nu es vakar redzēju, ka tā tagad tiek rādīta kinoteātrī! ” vai: “Liene, tu man teici, ka tavai meitai patīk cirks; acīmredzot nākamnedēļ pilsētā ierodas cirks …”

Kautrības pārvarēšana nozīmē ne tikai runāt vairāk, bet arī ieklausīties.

  • Sūtiet pareizos signālus

Kautrīgi cilvēki bieži tiek nepareizi diagnosticēti kā nedraudzīgi, savrupi vai “iestrēguši”. Kautrība var likt mums izskatīties nepieejamiem. Pētījumos atklāts, ka mēs par pievilcīgākiem uzskatam cilvēkus, kuri smaida un tieši uz mums skatās. Un cilvēki par 86% biežāk sāk sarunas ar svešiniekiem uz ielas, ja viņi smaida. Vēl viens ieguvums ir tas, ka smaidīšana pat tad, ja nejūtas kā tāda, liek justies labāk – tas var izraisīt īstu smaidīšanu. 🙂

Svarīgs punkts šeit: Ja jūs kādam smaidāt un viņš nesmaida atpakaļ, tā nav jūsu problēma. Mēs vairs nevaram nevienam likt pieņemt mūsu draudzīgumu ar milzīga spēka palīdzību.

  • Koncentrējieties uz citiem cilvēkiem

Strādājot par hipnoterapeitu, esmu redzējis tik daudz klientu, kuri cieta no arachnofobijas – bailēm no zirnekļiem. Nepatikšanas bija, man pašam bija bailes no zirnekļiem! Bet tā vietā, lai strādātu pie sevis tieši, es atklāju, ka darbs, lai noņemtu citu cilvēku bailes, maģiski palīdzēja manējām.

Lieta šeit ir tāda, ka, koncentrējoties uz citu cilvēku ērtību, jūs uzzināsiet, ka jūtaties daudz ērtāk. Ievērojiet, kurš šķiet mazliet izkliedētāks vai satrauktāks, un strādājiet, lai palīdzētu viņiem justies mierīgākiem.

  • iemācieties pārvaldīt trauksmi

Kautrība patiešām ir sociālās trauksmes veids. Pārvaldiet satraukumu:

  • Padarot savu elpu garāku par elpas vilcienu. Pagarinot elpu, ķermenis un prāts sāk atslābināties ļoti ātri. Tiklīdz jūs jūtaties mierīgāks, jūs uzreiz jūtaties sabiedriskāks.
  • Mācies būt pārliecināts. Apgulieties kaut kur ērtā stāvoklī, koncentrējieties uz dziļu un lēnu elpošanu un iedomājieties, kā gaidāmajā sociālajā situācijā varat novēroties mierīgi, ērti un pat runīgi. Jūs būsiet pārsteigts, kā šis “pašhipnotiskais” līdzeklis ietekmēs to, kā jūs patiesībā jūtaties nokļūstot tur.

Bonusa padoms!

Un visbeidzot, sāciet “nolietot” kautrību, nododot sevi pēc iespējas vairāk sociālajām situācijām. Mēs veidojam bailes par to, no kā izvairāmies; tāpēc, mērķtiecīgi meklējot situācijas, kas liek mums justies kautrīgam, jūs varat sākt šo kautrību izspiest no savas dzīves.

Share This